szampony

A TY JAKIEGO SZAMPONU UŻYWASZ ?

Piękne, mocne, lśniące, bez grama łupieżu i zawsze świeże :) O takich włosach marzymy! Nieważne czy mamy krótkie, długie, cienkie, puszące się czy farbowane włosy. ONE ZAWSZE powinny wyglądać idealnie! Tylko jak ten efekt uzyskać…

Jakiś czas temu przeczytałam artykuł o kobiecie, która porzuciła wszelkie kosmetyki do włosów na rzecz SAMEJ WODY. Niedorzeczne, pomyślałam,… ale jak się okazało takich osób jest całkiem sporo i co więcej, efekty wydają się być obiecujące. Najgorszy jest jednak okres przejściowy, ponieważ nasze włosy są po prostu przyzwyczajone (a nawet uzależnione) do kosmetyków, których używamy na co dzień. Im częściej myjemy włosy, tym więcej wydzielamy naturalnego sebum (powłoka ochronna), które je natłuszczają, osłaniając jednocześnie przed silnymi detergentami. Więc znów myjemy włosy i produkujemy więcej sebum i tak dochodząc do etapu kiedy już nawet po 1 dniu wyglądają one nieświeżo.

Czy jesteśmy jednak gotowi zamienić pięknie pachnący i cudowanie pieniący się szampon na wodę z mąką, jajkami, miodem czy sodą oczyszczoną ? :) Takie bowiem rozwiązanie jest alternatywą dla osób, które zrezygnowały z kosmetyków do włosów. Szczerze powiedziawszy jest to trochę zbyt drastyczne, przynajmniej dla nas… Zaczniemy więc od sprawdzenia, co tak naprawdę zawierają najpopularniejsze szampony do włosów. Czy ich hasła marketingowe to tylko marketingowy bullshit ? Jak wiele zawierają w sobie składników szkodliwych dla naszego organizmu.

Oczekujcie kolejnych postów ;)